روش های مهاجرت

ارزانترین کشور برای مهاجرت

ارزانترین کشور برای مهاجرت

از آنجاییکه امروزه بحث مهاجرت در کشورهای جهان سوم از جمله ایران ، بسیار داغ است . روش های قانونی مهاجرت ، هزینه مهاجرت ، بازار کار در کشور مقصد و غیره پرسش های متداولی هستند که کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی روزانه باید به آنها پاسخگو باشند . لذا ، مشاورین این موسسه با ارائه مقاله زیر تصمیم گرفته اند به معرفی ارزانترین کشور برای مهاجرت بپردازند . با استناد به سایت های انگلیسی زبان در این خصوص ، کشور هند به عنوان ارزانترین کشور به منظور سفر و مهاجرت در دنیا شناخته می شود . مشاورین دفاتر ما در موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران در این مقاله به معرفی چندین گزینه دیگر که بعد از هندوستان جزء ارزانترین ها هستند ، نیز می پردازیم .

انتخاب ارزانترین کشور برای مهاجرت

کشور هندوستان در حال حاضر ارزان ترین کشور برای مهاجرت در جهان است ، بر اساس مطالعه Numbeo درباره هزینه زندگی ، که تجزیه و تحلیل قیمت همه چیز از مواد غذایی و نوشیدنی تا هزینه تاکسی را مورد بررسی قرار داده است ، این کشور بیشتر از هر جای دیگری در کره زمین ارزانتر است . کشور هند با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو است . این کشور از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت ، از شمال غربی با پاکستان و از شمال شرقی با بنگلادش و برمه هم مرز است . همچنین این کشور از باختر با دریای عمان و خلیج فارس و از خاور با خلیج بنگال و از جنوب با اقیانوس هند احاطه شده است .

جمعیت هندوستان بالغ بر یک میلیار نفر ( دومین کشور پرجمعیت دنیا ) است . این کشور از نظر مساحت هفتمین کشور دنیا است . هند سرزمین نژادها ، زبان ها ، آیین ها و فرهنگ های فراوان است . در این کشور صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد . دو زبان هندی و انگلیسی زبان رسمی این کشور اعلام شده است . نکته قابل توجه این است که تا پیش از استعمار انگلیس زبان فارسی دومین زبان رسمی کشور هندوستان بوده است . هند معجونی از ادیان مختلف می باشد که اغلب آنها از مذاهب هندو ، اسلام و بودایی نشات گرفته است .

اقتصاد کشور هندوستان

کشور هندوستان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان را داراست . هند به رغم رکود اقتصادی جهانی با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از 8 درصد طی چند سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است که میزان رشد اقتصادی آن به کشور همسایه اش چین بسیار نزدیک است . اما متاسفانه با وجود دارا بودن اقتصاد چهارم دنیا ، میلیون ها نفر در این کشور از فقر شدید رنج می برند . با این وجود این کشور همچنان به پیشرفت های عظیم اقتصادی اش ادامه می دهد تا جایی که کارشناسان اقتصادی تخمین می زنند که رشد اقتصادی این کشور در سالهای آینده به از 8 درصد به 10 درصد هم ارتقا پیدا کند . واحد پول رسمی هند روپیه است که در مقابل دلار آمریکا با 43 تا 47 واحد در نوسان است .

بدون شک پیشرفت های اقتصادی این کشور در گرایش جامعه جهانی به سمت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هند ، مهاجرت تحصیلی به هند و گردشگردی در هند ، تاثیر بسزایی دارد . یکی از دلایل ارزان بودن هزینه های سرمایه گذاری ، تحصیل و زندگی در هند ، انبوه نیروی کار کارگری در این کشور می باشد .

هند در فناوری اطلاعات ، مواد شیمیایی ، پوشاک ، داروسازی و جواهرات استعداد بالقوه ای دارد و از این لحاظ در دنیا مشهور است . بنابراین چنانچه شما عزیزان به دنبال ارزانترین کشور برای مهاجرت هستید ، کشور هند برای اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری خارجی بهترین گزینه می باشد .

بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و از ارزانترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود . این کشور به دلیل امکانات زندگی و پایین بودن هزینه ها و در عین حال عضویت آن در اتحادیه اروپا ، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است . مهاجرت به بلغارستان می تواند پنجره ای تازه از دانسته های شگفت انگیز درباره این کشور کمتر شناخته شده ، را به روی شما باز کند . برای مهاجرت به این کشور شما می توانید از طریق ارواق قرضه با ارزش پانصد هزار یورو به مدت پنج سال برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام نمایید . همچنین تحصیل در دانشگاه های این کشور از جمله تحصل پزشکی و دندانپزشکی در بلغارستان ، بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد .

گرجستان

کشور گرجستان از کشورهایی با دو فرهنگ آسیایی اروپایی است که از این حیث بسیار مورد پسند ایرانیان می باشد . با توجه به اینکه افراد به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت از کشور خود می گیرند ، این کشور با ایده آل های مهاجرتی ایرانیان تطابق های زیادی دارد . مهم ترین دلیل تطابق گرجستان با ایران پایین بودن هزینه ها و باز بودن دروازه این کشور به سوی اروپا می باشد . این کشور راه های مهاجرتی زیادی را برای ایرانیان باز گذاشته است و بدون محدودیت های زیاد پذیرای سرمایه گذاران و دانشجویان ایرانی می باشد . بنابراین می تواند به عنوان گزینه ای جهت معرفی ارزانترین کشور برای مهاجرت باشد .

اوکراین

کشور اوکراین برای آن دسته از عزیزانی که قصد تحصیل در ارزانترین کشور اروپایی را دارند ، گزینه بسیار ایده آلی به شمار می رود . اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی و در لیست ارزانترین کشور برای مهاجرت قرار دارد . همچنین شرایط پذیرش دانشگاه های اوکراین تقریبا راحتتر از برخی کشورهای دیگر می باشد . البته اگر تمایل دارید این کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایید باید بگوییم که علیرغم پایین بودن هزینه ها در این کشور ، شرایط آب و هوایی این کشور به دلیل زمستانهای بسیار سرد ، برای ایرانیان نسبتا نامساعد می باشد و سطح امنیت هم در آن پایین تر از دیگر کشورهای اروپای شرقی است .

لهستان

لهستان از لحاظ ارزان بودن ، امنیت و معتبر بودن شرایط تحصیل و سرمایه گذاری یکی از کشورهای ایده آل برای ایرانیان به شمار می رود . این کشور در واقع به عنوان یک مخزن کار برای خارجیها به شمار می رود . شهرهایی مانند ورشو پایتخت لهستان فرصت های شغلی بسیار خوبی برای مهاجران دارد . همچنین حقوق و دستمزد در لهستان در سطح بالایی قرار دارد . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در اروپای شرقی به حساب می آید . می توانید در این زمینه از کارشناسان موسسه مهاجرتی به لهستان مهر آفرین رجبی راهنمایی بگیرید .

موناکو

موناکو شبه جزیره ای در قلب اروپا و بعد از واتیکان دومین کشور کوچک غیر وابسته جهان است . این کشور به دلیل وجود قوانین مالیاتی آزاد جزو ارزانترین کشور برای مهاجرت می باشد . این کشور در جنوب فرانسه قرار دارد و دارای آب و هوای بسیار خوبی است . مساحت موناکو تقریبا دو کیلومتر مربع است !

ترکیه

کشور ترکیه از بهترین کشورهای در حال توسعه می باشد که به دلیل نزدیکی آن به ایران و مناسب بودن شرایط اقتصادی و فرهنگی آن ، از دیدگاه ایرانیان گزینه مناسبی در لیست ارزانترین کشور برای مهاجرت است . به همین دلیل امروزه افراد زیادی از ایران برای مهاجرت کاری و یا مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام می نمایند . خوابگاه های دانشجویی ترکیه از لحاظ شرایط مناسبی برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است و به طور کلی هزینه های زندگی در این کشور برای ایرانیان نسبتا ارزان است .

مجارستان

کشور مجارستان هم از نظر هزینه در لیست ارزانترین کشور برای مهاجرت قرار دارد . مهاجران و ساکنین این کشور از شرایط مالی و اقتصادی در مجارستان رضایت دارند . این روزها موج عظیمی از دانشجویان ایرانی جهت تحصیل خصوصا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان راهی این کشور شده اند . دلیل اصلی این افزایش تقاضا برای تحصیل در این کشور هزینه و شرایط پذیرش راحت تر دانشگاه های مجارستان است . با توجه به اینکه در امر مهاجرت دلایل متعدد و شرایط فردی و عمومی زیادی تاثیرگذار می باشد ، لذا انتخاب ارزانترین کشور برای مهاجرت ممکن است از دیدگاه هر فردی با دیگری تفاوت داشته باشد . بنابراین در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره می توانید با همکاران ما در موسسه مهر آفرین رجبی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “ارزانترین کشور برای مهاجرت

 1. محمود گفت:

  سلام من ميخوام به اروپا مهاجرت كنم اما نميتونم از طريق سرمايه گزارى بروم. شما چه كشورى رو پيشنهاد ميكنيد. متاهل داراى ١ فرزند ١٠ ساله. ليسانس مترجمى زيان يك كارگاه شيشه برى دارم.

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   گزینه سرمایه گذاری مبالغ زیادی می خواهد ، اما گزینه ثبت شرکت از آن ارزان تر هست . در حالت کلی دو گزینه تحصیل و ویزای کار گزینه های انتخابی اکثر مردم می باشد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.