خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش

خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش

خوابگاه های دانشجویی یکی از مهمترین مواردی است که دانشجویان محصل در دانشگاه های اتریش باید به آن توجه ویژه داشته باشند . پس از انتخاب دانشگاه تمامی دانشجویان موظف اند تا مکانی را به عنوان محل سکونت خود انتخاب کنند که در مدت زمان تحصیل بتوانند در آن اقامت داشته باشند . اتریش یکی از کشورهای جذاب جهت مهاجرت تحصیلی است بهترین دانشگاه های اتریش هر ساله برای دانشجویان خود امکاناتی مانند خوابگاه فراهم می کنند . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی کوشیده است تا خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش را برای شما عزیزان بررسی نموده و نکات لازم در این رابطه را با نگارش این مقاله در اختیار شما دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور قرار دهد .

نگاهی بر خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش

کشور اتریش را می توان از جنبه های مختلف برای تحصیل گزینه ای مناسب دانست . دولت می کوشد تا با فراهم نمودن تمامی امکانات لازم برای دانشجویان دوران تحصیل خوبی را برای آنها فراهم سازد . گزینه های مختلفی برای سکونت دانشجویان در این کشور وجود دارد که بهترین آن خوابگاه های دانشجویی ست . تمامی دانشگاه های دولتی و خصوصی در این کشور متناسب با امکانات خود خوابگاه هایی را به دانشجویان ارائه می دهند که شما می توانید با فراهم نمودن مدارک مورد نیاز در زمان مشخص درخواست خود را ارائه دهید . این خوابگاه ها دارای شرایط خاص خود بوده و دانشجویان در هنگام اجاره باید موارد مختلفی را مد نظر داشته باشند .

معمولا ظرفیت محدودی در ارائه خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش وجود دارد و همچنین به دلیل وجود درخواست های زیاد اقدام در زمان مشخص شده بسیار مهم است . دانشجویان باید پس از انجام امور ثبت نام و دریافت پذیرش از دانشگاه اقدام به دریافت خوابگاه و نام نویسی در فهرست متقاضیان نمایند . معمولا دانشگاه ها در رابطه با ارائه خوابگاه به دانشجویان در سایت خود راهنمای لازم را قرار داده اند که مراجعه به آن می تواند بهترین راهنما باشد .

ارائه خوابگاه های دانشجویی توسط دانشگاه ها در اتریش

همانگونه که در بالا گفته شد دانشگاه های کشور اتریش تلاش می کنند تا محل سکونت دانشجویان داخلی و خارجی خود را فراهم سازند خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش معمول ترین محل سکونت دانشجویان به شمار می رود . دانشگاه با ارائه خوابگاه هایی که اصولا در محوطه و یا نزدیک به دانشگاه قرار گرفته اند سکونت دانشجویان در مدت تحصیلشان را تامین می سازند . اکثر خوابگاه های دانشگاه دارای سلف سرویس هستند و غذای دانشجویان را در وعده های اصلی فراهم می سازند . البته رزرو غذای خوابگاه مطابق با میل دانشجویان است و آنها می توانند تهیه غذا را خودشان نیز بر عهده گیرند .

در صورتی که با درخواست شما برای خوابگاه موافقت شود باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به حساب دانشگاه واریز کرده و آن را تا زمان سکونت رزرو نمایید . خوابگاه های دانشگاه معمولا اجاره بهای کمتری نسبت به خوابگاه های خصوصی دارند و دانشجویانی که می خواهند در هزینه های خود صرفه جویی کنند باید تمام تلاش خود را برای دریافت آن به کار گیرند . سکونت در خوابگاه دانشجویی این شانس را به دانشجویان می دهد تا با داشتن یک زندگی ساده با فرهنگ های متنوع آشنا شده و دوستان خوبی در مدت تحصیل در اتریش بیابند .

هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه های اتریش

خوابگاه های دانشجویی که از سوی دانشگاه ارائه می شود از لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه خواهند بود اما امکاناتی که به دانشجویان ارائه می دهد در مقایسه با خوابگاه های خصوصی و یا منزل مسکونی کمتر است . خوابگاه های دولتی امکاناتی مانند اینترنت ، تخت خواب ، کمد ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و غیره را به طور کامل در اختیار دانشجویان قرار می دهند اما ظرفیت بالای هر اتاق و یا آشپزخانه به صورت مشترک می تواند برای برخی خوشایند نباشد و از این رو ترجیح دهند تا در خوابگاه های خصوصی و یا منزل مستقل سکونت داشته باشند . خوابگاه دانشگاه ها معمولا در حدود 200 تا 300 یورو در ماه اجاره دریافت می کنند .

خوابگاه های خصوصی در اتریش

بخش خصوصی خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش با امکانات مناسب قرار دارند و دانشجویانی که تمایل به سکونت در خوابگاه ندارند می توانند با پرداخت اجاره بهای بیشتر گاه در آنها سکونت داشته باشند . امکان وجود اتاق های تک نفره و سرویس بهداشتی و آشپزخانه به صورت مستقل در خوابگاه های خصوصی بیشتر بوده و دانشجویان از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار خواهند بود . خوابگاه های خصوصی در حدود 400 یورو در ماه اجاره دریافت می کنند که اجاره هر اتاق با توجه به شرایط آن تعیین می شود . دانشجویان باید با توجه امکاناتی که دریافت می کنند مبلغ های متفاوتی را بابت اجاره بها پرداخت کنند .

اجاره خانه و یا پانسیون در اتریش

برخی از دانشجویان که مهاجرت به اتریش را انتخاب می کنند ، به اقامت در خوابگاه ها علاقه ای ندارند و ترجیح می دهند تا با پرداخت هزینه بیشتر محل سکونت بهتری داشته باشند از این رو اقدام به اجاره خانه و یا آپارتمان می نمایند . برخی دیگر نیز پانسیون های کوچکی را در مقابل خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش اجاره کرده و با تقسیم آن با افرادی دیگر هزینه سکونت در آن را کاهش می دهند . یافتن آپارتمان و یا مسکن در اتریش بسیار آسان بوده و شما می توانید با مراجعه به سایت های مختلف از طریق اینترنت و یا مراجعه حضوری به املاک خانه دلخواه خود را بیابید .

دقت کنید که تا زمانی که منزل مورد نظر خود را از نزدیک بازدید نکرده اید اقدام به عقد قرارداد نکنید و یا در صورت ضروری بودن به اجاره خانه از طریق افراد معتمد و معتبر این کار را انجام دهید . در زمان اجاره خانه باید مبلغ ودیعه و میزان اجاره بها در قولنامه ذکر شود و آدرس محل سکونت نیز به شهرداری اعلام شود . خانه های کوچکی با هزینه اندک به عنوان منازل دانشجویی در اتریش وجود دارد که زیر نظر دولت اداره شده و از گزینه های مناسب جهت اقامت به شمار می روند .

معمولا صاحب خانه اجاره منزل را از شما به صورت خالص دریافت می کند به این معنی که شما باید هزینه قبض آب ، برق ، گاز و تلفن و همچنین حق شارژ ماهیانه را جدا از اجاره بها پرداخت کنید . در هنگام عقد قرارداد تمامی این موارد را مشخص کنید تا بدانید چه میزان هزینه ای را باید بابت سکونت خود اختصاص دهید . معمولا هر چه امکانات یک منزل بیشتر باشد اجاره آن نیز بالاتر خواهد بود و میزان اجاره در پایتخت نسبت به سایر شهرها بیشتر است .

خوابگاه های متاهلی در اتریش

خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش برای افرادی که همراه با همسرشان برای تحصیل به این کشور آمده اند هم فراهم است . دقت داشته باشید که در صورت همراه داشتن فرزند امکان استفاده از خوابگاه وجود ندارد . هزینه خوابگاه بدون در نظر گرفتن همراه برای فرد دانشجو محاسبه می شود که خود مزیتی بزرگ است . و چنانچه شما شرایط تحصیل رایگان در اتریش را هم داشته باشید می تواند به میزان زیادی در رفاه و هزینه های تحصیل شما موثر باشد . مکان اقامت شما در هنگام ورود به اتریش باید مشخص شده باشد و باید برگه تاییدیه محل سکونت خود را در هنگام مصاحبه به سفارت ارائه دهید .

عوامل موثر در انتخاب نوع خوابگاه

اجاره خوابگاه و یا منزل مستقل در اتریش به علاقه و بودجه شما بستگی دارد و باید با توجه به شرایط خود اقدام به انتخاب محل سکونت نمایید . فاکتورهای دیگر مهمی علاوه بر میزان اجاره بها مانند دور و یا نزدیک بودن به دانشگاه ، قرار گرفتن در مرکز و یا حومه شهر ، نزدیک بودن به مترو و یا ایستگاه اتوبوس و غیره عواملی هستند که در اجاره محل سکونت شما بسیار موثر خواهند بود . البته کشور اتریش از خطوط حمل و نقل ویژه ای بهره مند است و از این لحاظ از کشورهای برتر دنیا به شمار می رود .

در این مقاله تلاش نمودیم تا شرایط کلی خوابگاه های دانشجویی کشور اتریش را برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور بررسی کنیم . شما می توانید جهت دریافت جزئیات لازم و یا هرگونه اقدام به موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و از مشاوره های لازم در این رابطه بهره مند شوید . کارشناسان ما در دفاتر شیراز و تهران قادرند تا امکان سکونت شما را در خوابگاه های دانشگاه و یا منزلی مطابق با سلیقه تان فراهم سازند . جهت کسب اطلاع در خصوص قیمت خانه برای زندگی در اتریش با ما در تماس باشید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه